balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Fikus benjamin

Ficus benjamina


Pěstování fikusu benjaminu

  
Ve své původní domovině Indonésii rostou mladé rostlinky fíkusu na kmenech stromů jako popínavé rostliny. V našem prostředí snese i slabší osvětlení, nejlépe je mu ale na světlém místě bez slunečního úpalu. Fikus benjamin má rád větší vzdušnou vlhkost, ale není to nezbytně nutné.

Péče o fikus benjamin

  
Listům fikusu benjamin prospívá rosení převařenou vodou. Převařenou vodou jej také zaléváme. Pokud vodu nebudeme převařovat, zůstane hodně tvrdá a do zeminy se dostane vápník, který fikus nemá rád. Půda pro fikus benjamin by měla být mírně kyselá. Fikus benjamin je nejvíce citlivý na chlad. Studená voda, která nemůže odtékat z květináče poškozuje kořeny a pak následuje opadávání listů.

Opadávání listů u fikusu benjaminu

  
Listy mohou opadávat i v důsledku příliš chladného stanoviště, kvůli průvanu a také při nedostatku světla a vody. Zálivku opakujeme až po mírném vyschnutí zeminy. Dbáme na to, aby v květináči nestála voda.


Fikus benjaminSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP