balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Fuchsie


Původ fuchsií

  
Fuchsie působí dojmem tropické rostliny. Pochází z horských oblastí Latinské Ameriky a v divoké přírodě má vliv na život kolibříků. Kolibříci se vznášejí kolem květů, pijí z nich nektar a opylují je. Díky fuchsiím a jejich dlouhé době kvetení mohou kolibříci přežívat i ve výše položených horských oblastech. Z přibližného počtu sta původních druhů, bylo postupně vyšlechtěno více jak 8000 odrůd. Pro dekorativní účely se však pěstuje jen několik desítek prověřených odrůd.

Pěstování fuchsií

  
Nejvíce se fuchsie hodí k pěstování jako kbelíková a balkónová květina nebo zavěšená v nádobě. Fuchsie jsou ozdobou nejen našich balkónů, ale i teras a menších zahrádek. Pro fuchsie, které se pěstují v květináčích venku, je nejvhodnější místo chráněné před větrem. Většina odrůd má rádo částečný stín.
Fuchsie lze pěstovat také v bytě na okně. Podmínkou ovšem je, že vzduch musí být dostatečně čerství a není příliš suchý. V uzavřeném prostoru s nedostatečnou výměnou vzduchu můžou fuchsie trpět plísní šedou nebo mohou začít opadávat poupata. Fuchsie je možné pěstovat také v zahradě na záhonech, ale na podzim je nutné je ze země vyjmout a na zimu přemístit do chladnější místnosti.

FuchsieSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2022 IRP