balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Hyacint

Hyacinthus orientalis


Pěstování hyacintů

  
Hyacinty vysazujeme na zahrádkách nejlépe do samostatných skupin. Cibule hyacintů vysazujeme v říjnu na slunná stanoviště s lehčí humózní výživnou půdou. Zcela nevhodná je pro hyacinty těžká, kyselá a zamokřená půd. Cibule hyacintů sázíme na vzdálenost 20 cm od sebe do hloubky asi 15 cm.


Přes zimu je chráníme přikrývkou z listí, kterou brzy z jara odstraníme. Hyacinty kvetou na jaře barvami bílou, žlutou, růžovou, červenou, modrou nebo fialovou. Po odkvětu semeníky odstraníme, aby se rostlina tvorbou semen nevyčerpávala. Cibule vyndáme ze země, jakmile začnou listy žloutnout – nejlépe každý rok, aby nezeslábly. Až do výsadby je uchováváme v suchu a teple.

Rychlení hyacintů

  
K výsadbě na záhony můžeme použít i cibule hyacintů, které jsou rychlené v květináčích. Tyto hyacinty ovšem mají květenství drobnější.


HyacintSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP