balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Letnění ibišků

Ibišky můžeme přes léto umístit na zahradu, balkon nebo terasu. Pobyt venku jim prospěje, rostlina začne vytvářet nové výhony a otuží se. Letněné ibišky vypadají svěže a zdravě.

Jak letnit ibišky

 
Ibišky musíme pobytu venku postupně přivykat. Proto začínáme s letněním při teplotách okolo 10 °C a vyšších a za podmračeného počasí. Při poklesu nočních teplot pod 5 °C je potřeba rostliny přenést do teplejších prostor nebo je chránit přikrývkou z netkané textilie.

Letnění ibišků

Letnění ibišků

Chráníme je před přímými slunečními paprsky umístěním do polostínu, např. umístěním pod koruny vzrostlých stromů. Stromy ochrání ibišky nejen před přímým slunečním světlem, ale i před prudkými dešti a kroupami.

Při umístění do zahrady podkládáme květináč miskou nebo alespoň dlaždicí, aby nedošlo k prokořenění do půdy. Větší rostliny upevníme, aby je nepokácel silný vítr. Nezapomínáme na pravidelné zalévání nejlépe odstátou dešťovou vodou a hnojení.

Zpět do interiéru ibišky přenášíme s příchodem podzimu, když teploty poklesnout pod 5°C. Pozor na první mrazíky, které můžou rostlinu spálit!Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2019 IRP