balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Pěstování papriky

Obsah vitamínů v paprice

 
Papriky jsou velmi ceněnou zeleninou pro svůj vysoká obsah vitamínu C. Má jej několikrát více než citrón, přičemž nejvíce je ho v zelených, ještě nedozrálých plodech. Vitamín C zvyšuje odolnost lidského organismu proti únavě a infekčním chorobám.


Paprika má i velké množství karotenu, kterého je nejvíce v červených plodech. Dále obsahuje i účinné látky s antibiotickými účinky. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že konzumace syrové papriky je pro zdraví velmi prospěšné.

Pěstování papriky

Pěstování papriky

Jak pěstovat papriku?

 
Paprika je teplomilná zelenina, proto ji lze úspěšně pěstovat výhradně v teplejších oblastech. V našich podmínkách to je zejména ve vinařských oblastech.

Rostliny papriky pěstujeme na slunných záhonech se středně těžkou, teplou humózní půdou. V severnějších místech vybíráme zvláště chráněné polohy, nejlépe u jižní strany bíle natřené zdi nebo ji pěstujeme v pařeništích a sklenících. Ke zdárnému pěstování postačí i přenosné pařeniště nebo tunelový kryt.

Při pěstování paprik pod sklem nebo pod fólií musíme dbát na to, aby se v době květu nezvýšila teplota nad 30° C, při níž se, stejně jako při vysoké vlhkosti vzduchu, květy špatně oplozují.Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP