balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Poruchy rajčat

Svinování listů rajčat

 
Svinování listů může být způsobeno nadbytkem dusíku nebo draslíku v půdě, přemokřením půdy nebo také velkým rozdílem teplot ve dne a v noci.

Žluté listy u rajčat

 
U nově vysazených rostlin brzy na jaře může dojít ke chladovému poškození. Projevuje se zežloutnutím listů, které je způsobeno teplotním šokem u neotužených sazenic. Proto je dobré několik dní před vysazováním sazenice postupně přes den otužovat a na noc je schovat do teplé místnosti.

Poruchy rajčat

Poruchy rajčat

Černání plodů rajčat

 
U některých plodů může dojít k výskytu černých skvrn. Většinou se jedná o poruchu ve výživě rostlin – nedostatek vápníku, nepravidelnost v zálivce nebo vysoké či nízké teploty. Černající plody zlikvidujeme a upravíme výživu rostlin.

Praskání rajčat

 
K praskání rajčat dochází vlivem nerovnoměrného počasí a zálivky. Prasklá rajčata otrháme. Čerstvě popraskaná rajčata můžeme zkonzumovat. Ostatní zlikvidujeme, protože mohou být v místě prasknutí napadena plísní.

Tip: pěstujeme odrůdy, které jsou méně náchylné k praskání.Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP