balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Přesazování květin


Než začneme přesazovat

  
Než začneme květinu přesazovat do většího květináče, důkladně ji zalijeme. Kořenový bal se tak lépe uvolní z květináče a odpadne z něj i část staré, vyčerpané hlíny. Pak nožem odřízneme odumřelé nebo zahnívající kořeny. Tím se rostlina ozdraví a napomůže růstu nových kořínků.

Velikost nového květináče

  
Nový květináč by měl být tak široký, aby mezi stávajícím kořenovým balem a stěnou květináče zůstala mezera na šířku palce. Do této mezery nasypeme čerstvým substrátem vhodný pro danou květinu. Vnitřní stranu květináče před výsadbou navlhčíme.

Přesazování květiny

  
1. Zakryjeme odtokové otvory květináče hliněným střepem nebo kamínky, aby se neucpaly zemí a kořeny.
2. Dno květináče můžeme zasypat cca 2 cm silnou odvodňovací vrstvou drobných kamínků nebo keramzitu.
3. Na tuto odvodňovací vrstvu dáme substrát a usadíme v něm rostlinu tak, aby byla ve stejné výši jako v původním květináči. Dosypeme zeminu a lehce poklepeme květináčem tak, aby se zemina dostala do všech míst. Znovu dosypeme.
4. Pro zdravý vývoj květiny po přesazení je důležité zvolit substrát vhodný pro daný druh. Zemina by vždy měla mít přiměřené složení i obsah živin. Používáme výhradně kvalitních substrátů.
5. Přesazenou květinu vydatně zalijeme, aby změnu pocítila co nejméně.


Přesazování květinSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2022 IRP