balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Převislé petúnie


Umístění petúnií

  
Petúnie potřebují ke svému bohatému růstu dostatečně teplé stanoviště se slunečním svitem. Stanoviště by mělo být chráněné před silnými dešťovými srážkami. Na místech, kde jsou petúnie vystaveny silnému větru a dešti, je větší riziko poškození křehkých květů nebo celých rostlin. Jsou to zejména balkóny a terasy otočené na západ.


Na stanovišti chráněném, ale špatně provětrávaném a tam, kde jsou petúnie vystaveny dešti a pomalu osychají, je větší nebezpečí napadení květů plísní šedou. Pokud jsou rostliny zcela chráněny před deštěm, např. na zastřešených balkonech a lodžiích, s plísní šedou se takřka nesetkáme. Kvalitním odolným odrůdám petúnií nevadí ani delší vlhké období a poškozené květy jsou rychle nahrazovány novými.

Zalévání petúnií

  
Petúnie jsou značně odolné proti suchu. To však platí pro rostliny vysazené ve volné půdě, kde si kořeny vodu najdou. Jinak je tomu při pěstování v nádobách. V porovnání s převislými pelargóniemi jsou převisle rostoucí petúnie náročnější na pravidelnou zálivku. Nevyhovuje jim delší období sucha a vzhledem k velkému nárůstu rostlin mají větší spotřebu vody. V dlouhodobě převlhčeném substrátu jsou petúnie napadány půdními houbami. Aby petúnie krásně kvetly, je nutné zvolit dostatečně velké nádoby (truhlíky, závěsné květináče, mísy), vhodný substrát a pravidelně zalévat a přihnojovat.


Převislé petúnieSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2021 IRP