balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Skalničky


Osivka neboli Chudina / Draba

  
Osivka je trvalka nízkého polštářového vzrůstu. řadíme ji mezi skalničky. Umisťujeme ji k pokrytí půdy, podél zídek nebo na jiná suchá, plně osluněná místa. Květe od dubna do srpna žlutými květy. Dorůstá do výšky 5 až 10 cm.

Dryádka / Dryas

  
Dryádka je stálezelená trvalka, kterou umisťujeme na slunečná místa k pokrytí půdy. Také ji umisťujeme do skalek nebo do žlabů s alpinkami. Dryádka vyžaduje vyšší obsah vápna v půdě. Dorůstá do výšky 10 až 15 cm. Kvete od června do září bílými nebo krémovými květy.

Máčka / Eryngium

  
Máčka je trvalka vhodná na plné slunce. Potřebuje písčitou a suchou půdu. Vysazujeme ji do trvalkového záhonu nebo ke skalničkám. Je vhodná k řezu i k sušení. Dorůstá do výšky 50 až 150 cm. Kvete od června do září modrými nebo krémovými květy.

Štěničník / Iberis

  
Štěničník je stálezelená trvalka, která je vhodná k pokrytí půdy, na obruby a do skalek. Štěničník má rád umístění na slunci. Rostlina po čase zdřevnatí. Lze tomu předejít pravidelným řezem. Dorůstá do výšky 10 až 20 cm. Kvete od května do června bílými květy.

Oman / Inula

  
Oman je trvalka se slunečnicovým květem. Nízké druhy jsou vhodné do skalek, vysoké pak do trvalkových záhonů. Omany mají rády sucho. Kvetou od července do srpna žlutými nebo oranžovými květy. Dorůstají do výšky 30 až 50 cm.


Skalničky
SkalničkySpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2022 IRP