balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Škůdci rostlin a květin


Mšice listová

  
Mšice jsou zelené až téměř černé. Vyskytují na čerstvých, zelených rostlinných částech (například na růžích). Po napadení mšicemi se listy kroutí, plstnatí a pupeny zakrňují. Mšice jsou potravou mnoha užitečného hmyzu (např. slunéčko sedmitečné). Chemické přípravky se užívají jen při velmi silném napadení.

Pilatky

  
Pilatka je velká ai 5 mm a klade vajíčka pod listy růží. Z nich se pak líhnou larvy, které vyžírají v listech okénkovité otvory. K vážným škodám dochází jen při opakovaném, masivním napadení.

Pravé padlí

  
Pravé padlí je houba, která se dostává z výtrusů průduchy do listů (postihuje růže, zeleninu, ovocné keře, trvalky). Charakteristický pro pravé padlí je bělavý povlak na listech.Prevence před touto houbovou chorobou je při zalévání nestříkat vodu na listy a dodržovat dostatečné vzdálenosti mezi rostlinami. Chemické přípravky použijte jen při silném napadení.

Nepravé padlí

  
Nepravé padlí je houbové onemocnění vyskytující se nejčastěji na zelenině a vinné révě. Rub listu je pokryt šedobílými skvrnami, vrchní strana listu pak žlutými až červenohnědými skvrnami. Prevence a hubení této houby je stejné jako u pravého padlí.

Mšice

MšiceSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2022 IRP