balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Sušené hortenzie

Jak usušit hortenzie

 
Kvetoucí hortenzii můžeme mít doma i v době, kdy venku sněží a vane ledový vítr. Stačí, když si v létě pár stonků květenství hortenzií usušíme.

Kdy řezat květy hortenzií na sušení

 
Pro sušení řežeme květy s kratšími stopkami, a to v době, kdy jsou středové květy již odkvetlé a sterilní kalichy jsou dostatečně vyzrálé (předčasně uříznutá květenství vadnou).

Hortenzie

Hortenzie

Hortenzie sušíme nastojato v nádobě, ve které jsou asi 2 cm vody. Postupným odpařováním vody květy usychají a jejich tvar zůstává zachován.

Další způsob sušení je v 30% roztoku glycerinu. Po odstranění listů ponořte stonky na 24 hodin do roztoku. Při tomto způsobu se barvy květů mírně mění. Pro sušení je optimální teplota 20 °C. Při nižších teplotách květy schnou déle a působí-li navíc světlo, pestré barvy blednou, eventuálně květy reziví.Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2021 IRP