balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Třásněnky


Kdy se třásněnky objevují?

  
Naši předci neměli s třásněnkami žádné problémy. Nepoužívali totiž ústřední topení. V teplém a suchém vzduchu, který je v našich pokojích především v zimě obvyklý, se třásněnky cítí obzvláště dobře. Pokud budeme rostliny denně rosit, nejlépe tak zabráníme jejímu napadení.

Jak se zbavit třásněnek?

  
Jakmile se třásněnky objeví, lze proti nim bojovat i pouhou vodou. Podržte rostliny opatrně nad vanou a opláchněte všechny listy seshora dolů proudem vlažné vody. Sprchování zopakujte několikrát po sobě, abyste zničili i nové generace hmyzu.Je-li napadení silné, je třeba použít chemické prostředky ve spreji. Postřik je nutné opakovat.

Které květiny a rostliny třásněnky napadají?

  
Třásněnky nejčastěji napadají následující pokojové květiny: asparágus, azalka, begónie, calla, brambořík, gloxínie, palmy, šáchor, fíkusy, dracény.Z rostlin pěstovaných na zahradě pak: mečíky, kopretiny, rododendrony, růže.


TřásněnkySpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP