balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Třemdava

Dictamnus albus


Pěstování a umístění třemdavy

 


Třemdava je trvalka, vhodná k výsadbě jako solitéra. Dorůstá do výšky 70 až 90 cm. Kvete v období května až června. Květenství vypadá jako řídký hrozen silně vonných květů v barvě bílé a růžové.

Třemdava má ráda slunnou a teplejší polohu s vápenitou a výživnou půdou. Vysazujeme ji na slunečné stanoviště nebo do mírného polostínu. Rostlina nesnáší přemokření, naopak snese mírné sucho. Třemdava je jedna z nejhezčích trvalek. Na jednom místě vydrží dlouhou dobu.

Třemdava uvolňuje aromatické silice, a to zejména za slunečného počasí. Lidé citliví na tyto silice můžou po krátkou dobu zaznamenat problémy s kůží ve formě podráždění nebo mírného popálení.

Třemdava

Třemdava

Jak množit třemdavu?

 

Třemdavu můžeme množit bud semeny nebo dělením trsů, ovšem starší rostliny nemají rády přesazování. Sazenice vypěstované ze semen kvetou až za 3 – 4 roky. Třemdavu vysazujeme na vzdálenost 60 cm.
Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP