balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Pěstování Voskovky

Hoya carnosa


Voskovka je květinou našich babiček. Dříve se pěstovala téměř v každé domácnosti. V dnešní době již voskovka nepatří mezi oblíbené květiny a tak ji můžeme spatřit jen velmi sporadicky.

Pěstování voskovky

 
Hoya carnosa je nejznámější voskovka. Její listy jsou tlusté a tím ji dobře chrání proti vysychání. Přesto ji zajistíme pravidelnou zálivku. Zaléváme odstátou nebo dešťovou vodou, v létě můžeme rosit. Voskovka snáší dobře pokojové prostředí, v zimě ji nevadí nižší teploty (do 10 °C).

Pěstování voskovky

Pěstování voskovky

Péče o voskovku

 

V létě zaléváme voskovku pravidelně, aby zemina nevyschla. Voskovku umisťujeme na velmi světlém místě, ovšem bez slunečního svitu. Pokud ji umístíme na tmavé místo, musíme se rozloučit s květy, které nádherně voní. Rostlina je velmi odolná a vyžaduje jen minimální péči.

Voskovka roste rychle a výjimkou nejsou ani výhony dlouhé až 5 nebo 6 metrů. Výhony vyvazujeme k opoře, buď do kruhu nebo k bambusové tyčce. Převislé druhy voskovky pěkně vyniknou v závěsné nádobě.
Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2019 IRP