balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Vysazování lilií

Lilie jsou královnami všech květin. Jejich květy jsou krásné a v mnoha barvách, nemůžou chybět na žádné zahradě. Lilie je symbol čistoty, něhy, krásy a nevinnosti. Řada odrůd příjemně voní, zejména v podvečer.

Kdy vysazovat lilie

 
Lilie je možné vysazovat na jaře nebo na podzim. Cibule lilií, které jsme zakoupili, vysadíme co nejdříve do volné půdy. Případně je můžeme po dobu nezbytně nutnou uchovat při teplotě do 5 °C. Nesmíme je nechat v teple, protože zde cibule začínají rašit a znehodnocují se.

Vysazování lilií

Vysazování lilií

Kam vysadit lilie

 
Pro lilie je vhodné slunné místo s humózní a propustnou půdou. Na připraveném záhonu uděláme lopatkou jamku o hloubce 10 až 15 cm. Jednotlivé jamky by měly být od sebe vzdálené 15 až 40 cm podle druhu lilií. Lilie vysazujeme do skupin (jedná se o tzv. skupinovou výsadbu) alespoň po pěti cibulích. Vyvarujeme se vysazování po jednom nebo dvou kusech – nevypadá to pěkně.

Po výsadbě záhon zalijeme. Taktéž zaléváme během růstu rostlin, nezapomeneme na hnojení.

Na jednom místě se liliím daří bez problémů několik let, nemusíme je přesazovat.

Plíseň šedá u lilií

 
Plíseň šedá je typická choroba zahradních lilií. Preventivně v době růstu ošetřujeme rostliny fungicidy proti této plísni, která napadá listy a květy.Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2022 IRP