balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Vysévání mrkve


Vysévání mrkve na záhon

   
Na jaře záhon pro mrkev uhrabeme a můžeme přihnojit Cereritem. Vyséváme co nejdříve koncem února a v březnu. Semínka sázíme do řádků cca 20 cm od sebe, do hloubky cca 1 cm. Zahrneme půdou a přitlačíme nejlépe deskou. Do řádků před zahrnutím můžeme také přidat na větší vzdálenost semínka ředkvičky, které vzejdou dřív než mrkev. Po vzejití ředkviček můžeme záhon opatrně okopat, usnadníme tím růst mrkve. Ředkvičky sklízíme průběžně.

Jednocení mrkve

   
Mrkev po vzejití vyjednotíme, tzn., že vytrháme přebytečné rostliny na vzdálenost 5 až 7 cm. Mrkev protrháváme co nejdříve, pozdní vyjednocení snižuje výnos. Během vegetace mrkev pravidelně okopáváme, zaléváme a plejeme. Jakmile začnou kořeny tloustnout, omezíme zálivku, aby kořeny nezačaly praskat. Praskání mrkve se děje při výkyvech počasí, např. velkého sucha nebo naopak vlivem častých dešťů.

Pozdní výsev mrkve

   
Pokud chceme mít jemnou mrkev i na podzim, můžeme karotku vysadit v červnu nebo začátkem července. Vysazujeme na záhony po raných bramborách nebo rané zelenině.


Vysévání mrkveSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2024 IRP