balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Druhy petúnií

Petúnie jsou balkonové květiny, které jsou nenáročné na pěstování. Umisťujeme je na slunečné polohy. Rozlišujeme několik druhů.

Plnokvěté převislé petúnie

 
Plnokvěté převislé petúnie mají bohaté květy v mnoha barvách. Jsou to velmi vděčné balkonové květiny, které při dobré péči kvetou až do prvních mrazíků.

Petúnie

Petúnie

Plnokvěté převislé petúnie vysazujeme do truhlíků a vyšších nádob, ve kterých vynikne kvetoucí převis, který dosahuje až 80 cm. Barvy květů jsou bílá, fialová, růžová nebo červená.

Minipetúnie

 
Minipetúnie je letnička, která je vhodná zejména jako balkonová květina. Aby bohatě kvetla, je nutné pravidelně přihnojovat tekutým hnojivem, cca 1 x za týden.

Minipetúnie

Minipetúnie

Převislé petúnie

 
Převislé petúnie jsou na trhu nabízeny v množství barev – modrá, žlutá, červená, bílá, růžová. Můžeme je vysazovat také v různých barevných kombinacích. Pěkná je např. bílá, červená a modrá. Do květináče nebo truhlíku vysadíme po jedné rostlině od každé barvy. Aby převislé petúnie bohatě kvetly, je potřeba pravidelná zálivka a hnojení.

Bílé petúnie

Bílé petúnie

Polopřevislé petúnie

 
Polopřevislé petúnie se od převislých petúnií odlišují tvarem a růstem květů, které jsou vzpřímené.

Chameleon petúnie

 
Chameleon petúnie je zvláštní druh petúnií, které během kvetení mění svou barvu. Na začátku kvetení jsou květy žluté, postupně se mění na oranžovou, u starších květů až tmavě oranžovou.

Million bells

Million bells

Million bells neboli milionové zvonky

 
Million bells jsou petúniím velmi podobné, mají však menší květy. Květy jsou ve všech možných barvách, od bílé, růžové, fialové až po žlutou, červenou nebo modrou. K nejoblíbenějším patří kombinace trikolory, kdy se do jednoho květináče vysadí po jedné rostlině s barvou květů modrou, červenou a bílou. K další pěkné kombinaci patří červená, fialová a žlutá. Million bells jsou nenáročné na pěstování, kvetou až do podzimu.

Million bells jsou na trhu také jako plnokvěté odrůdy v barvách modré, červené a žluté.Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2019 IRP