balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Množení fuchsií

Fuchsie si můžeme namnožit doma ze své rostliny. Nejlepší je termín od července do srpna nebo v zimě v lednu. Řízkování v létě je pro rostliny výhodnější, protože takto získáme silné a bohatě kvetoucí rostliny.

Řízkování fuchsií

 
Řízky o délce 5 až 8 cm můžeme použít bez odstraňování spodních listů, řezná rána nemusí být hladká. U fuchsií platí zásada, že čím zachováme více listů, tím lépe nám řízek zakoření. Řeznou ránu po odříznutí namočíme do stimulátoru (pokud jej máme, usnadní nám zakořenění) a ihned zapíchneme do připraveného substrátu. Dáváme pozor na to, aby měly řízky dostatečnou zálivku a nezačaly vadnout. Nejlepším substrátem pro zakoření řízků fuchsií, je poměr čistého písku a rašelinu 2:1.

Množení fuchsií

Množení fuchsií

Misku se zapíchanými řízky překryjeme mikrotenovým sáčkem nebo fólií, čímž zajistíme 100% vlhkost. Při velkém slunečním svitu misku stíníme.

Po zakořenění řízky několikrát zaštípneme, čímž dosáhneme rozvětvených rostlin. Přesadíme do samostatných květináčů. Přes zimu rostliny přezimujeme v chladné nevytápěné místnosti nebo skleníku, kde nemrzne.Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP