balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Polštářové skalničky

Polštářové skalničky nemusíme vysazovat pouze do skalek, ale také do některých zahradních partií, kde jimi můžeme nahradit trávník. Tato výsadba vypadá velmi efektně, zvláště na jaře, kdy zahrada hraje barvami.


Polštářové rostliny vytváří kobercové plochy, které na jaře nebo v létě bohatě kvetou. Vysazujeme je na slunečné stanoviště do dobře propustné, písčité nebo kamenité půdy. Můžeme je také vysazovat do suchých zídek nebo kamenných koryt.

Polštářové skalničky

Polštářové skalničky

Jako polštářovou skalničku můžeme použít lomikámen, mateřídoušku, tařičku, rozrazil, flox, hvězdnici, kosmatec nebo huseník.

Vysazování polštářových skalniček

 
Rostliny vysazujeme do dobře odplevelené půdy. Pokud nám plevel zamoří výsadbu, je velmi obtížné jej později zlikvidovat. Vysazujeme vždy několik rostlin na metr čtvereční, čímž dosáhneme husté výsadby. Rostliny, které se nadměrně rozrůstají na úkor jiných, můžeme usměrnit řezem.Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP