balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Vánoční hvězda neboli Poinzécie


Pěstování a péče o vánoční hvězdu

  
Vánoční hvězda neboli poinzécie (Euphorbia pulcherrima) má původ v Mexiku. Květů této rostliny si sotva všimnete, ale velkou okrasnou hodnotu jí dodávají listeny na vrcholu stonků. Podle odrůdy jsou listeny červené, růžové, lososové, smetanově bílé nebo někdy i dvoubarevné.


Z této ozdoby se můžete těšit mnoho týdnů, pokud budete rostlinu pravidelně zalévat odstátou vodou a budete ji přihnojovat. Poinzécie nesnáší chladno a průvan. Proto nikdy nekupujte rostlinu, která stála při chladném počasí venku a koupenou rostlinu doneste domů řádně zabalenou. Aby poinzécii neopadávaly listy a listeny následkem suchého vzduchu, umístěte ji např. na vrstvu mokrých kaménků. Přestřikování není vhodné, podpořili byste tím plísňové onemocnění.

Péče o vánoční hvězdu po odkvětu

  
Jestliže chcete vánoční hvězdu po odkvětu dále pěstovat, seřízněte její stonky po opadu listů nějméně zpoloviny a kratší dobu udržujte rostlinu poměrně suše a chladněji. Aby vykvetla, nesmí na ni od začátku října do vybarvení listenů působit umělé osvětlení. Rostlina nemá tak kompaktní stavbu jako rostliny ze skleníků, které mají kratší stonky po ošetření prostředky pro regulaci růstu.

Vánoční hvězda neboli PoinzécieSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP