balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Orchideje, přesazování


Substrát pro stromové orchideje (epifyty)

  
Směs, ve které rostou stromové orchideje, se rovněž nazývají substrátem. Tento materiál by měl být lehký a dobře držící vlhkost, aby kořeny rostliny mohly stále přijímat vodu a živiny. Dobrý kompost může mít následující složení: 1 díl bělomechu, 1 díl dřevěného uhlí, 3 díly smrkové borky.


Tyto součásti se dobře smíchají a rozdělí kolem kořenů. Na dno květináče položte nejdřív střepy z květináčů, kamínky nebo keramzit jako drenáž. Bělomech má tu dobrou vlastnost, že do určité míry neutralizuje vápno ve vodě. Smrková kůra rozřezaná na malé kousky odpuzuje šneky. Již namíchaný vhodný substrát je možné zakoupit ve specializovaných prodejnách.

Směs zeminy pro podzemní orchideje

  
Zemní orchideje se pěstují podobně jako epifyty. Rostou však v jiném substrátu, například ve směsi z: 1 dílu rašeliny, 1 dílu hrubého písku, 1 dílu zetlelého bukového listí + obyčejná zemina. Ta by měla být před smíšením trochu zahřátá. Tím se zničí zárodky nemocí.


Orchideje, přesazováníSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2022 IRP