balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Orchideje, původ


Původ orchidejí

  
Orchideje se svými více jak 25000 druhů tvoří největší rostlinnou čeleď na Zemi. Rostou v oblastech s nejrůznějšími klimatickými podmínkami – počínaje tundrou a konče tropickým lesem. Většina divoce rostoucích orchidejí se nachází v tropických oblastech Asie, Ameriky a Afriky. Některé ale jsou i u nás v Evropě. Šlechtitelé svou péčí a trpělivostí vytvořili ještě 50000 hybridů.

Epifyty

  
Většina orchidejí jsou epifyty. To znamená, že rostou na jiných rostlinách, většinou na stromech. Nejsou však parazity. Přijímají ze vzduchu kysličník uhličitý. Potřebné živiny získávají z dešťové vody a tlejících částí rostlin. Tropické orchideje obvykle rostou na stromech. Mají prospěch z vysoké vzdušné vlhkosti a vyživují se z humusu, který se zachytí v dutinách stromů nebo mezi jejich kořeny. Právě tyto tropické orchideje mohou vykvést v bytě, jestliže se postaráme o to, aby vzdušná vlhkost příliš neklesala. V současné době již existuje mnoho vyšlechtěných odrůd orchidejí, které jsou odolnější proti suchému ovzduší našich bytů.

Zemní orchideje

  
Většina druhů mírného pásma jsou zemní orchideje, jejichž kořeny mohou dobře přijímat živiny jen za přítomnosti určitých hub v půdě.


Orchideje, původSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2022 IRP