balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Nejkrásnější pokojovky

Pokojové rostliny jsou důležitým živým doplňkem interiéru. Vnášejí do našeho bytu kus přírody, pomáhají čistit vzduch a jsou žádanou zelenou dekorací. K nejatraktivnějším stálezeleným nebo kvetoucím pokojovým květinám patří:

Hvězdník

 
Jedná se o populární cibulovinu, která vykvétá v zimě nebo brzy na jaře velkými trychtýřovitými květy. Pro správné pěstování je nutný odpočinek: na podzim uložíme cibule i s květináčem do chladné tmavé místnosti a nezaléváme.

Hvězdník

Hvězdník

Ledviník ztepilý

 
Ledviník je jednou z nejpopulárnějších pokojových kapradin. Narůstá ve velkých nádobách či závěsných koších do značných rozměrů. Nemá rád přímé slunce, substrát by měl být neustále vlhký.

Fíkovník houslový

 
Rostlina pocházející z afrických pralesů. Vytváří velké a lesklé listy, které potřebují značný prostor. Tato pokojová rostlina má ráda dostatek světla, teplo a vyšší vlhkost. Dorůstá do výšky až 3 metrů.

Pryšec trojúhlý

 
Nenáročný sukulent z jižní Afriky, který roste poměrně rychle do výšky. Snadno jej lze usměrnit řezem. Tato pokojová rostlina je vhodná i pro začátečníky, kteří občas zapomenou na zálivku. Dorůstá do výšky až 1,5 metru.

Nolina, tzv. sloní noha

 
Patří k velmi nenáročným pokojovkám. Oblíbená je pro svou ztučnělou základnu a trsy úzkých listů. Dorůstá do výšky až 2 metry. Umisťujeme ji na slunce, zaléváme jen, když je povrch půdy suchý.

Ibišek čínský

 
Ibišek dokáže narůst do statného keře, ale je potřeba ho v zimě přistřihnout a tvarovat do žádaného tvaru. Má rád slunce, nesnáší výkyvy teplot.

Ibišek

Ibišek

Starček převislý

 
Starček se nejlépe pěstuje ve vysoké nebo závěsné nádobě, kde mohou vyniknout jeho až 50 cm dlouhé provázkovité výhony s kulovitými lístky. Umisťujeme jej na slunce.

Juka

 
Juka je statná rostlina se silným kmenem. Je oblíbená pro svůj elegantní zjev i nenáročné pěstování. Snese i péči od začátečníka. Juku umisťujeme na světlé místo.

Korálovka andská

 
Mechový polštářek nebo kobereček připomíná rostlina s poléhavými stonky s výraznými bobulemi, které se objevují na podzim. Krásně vynikne na okenním parapetu. Tato pokojovka nesnáší přímé slunce.

Chřest pokojový

 
Chřest pokojový má jemné listy připomínající kapradinu, působí velmi vzdušně. Kompaktní kultivary jsou vhodné i pro stísněné prostory. Umisťujeme jej do polostínu, nemá rád přímé slunce.

Echmea pruhovaná

 
Oblíbená bromélie s mohutným trychtýřem listů a masivním květenstvím. Vyžaduje větší prostor a vlhko. Tuto broméliovitou pokojovku umisťujeme na světle, ale ne na přímé slunce.

Kalatea

 
Kalatea se pěstuje pro krásně vybarvené listy s velkými vzory, ale je poněkud náročná. Potřebuje značnou vlhkost, jinak listy osychají.

Chamedorea sličná

 
Rychle rostoucí nenáročná palma snese i lehké zanedbání péče. Vytváří hustý trs zpeřených listů, časem potřebuje dostatek prostoru.

Zamiokulkas

 
Tato pokojovka patří k nejméně náročným, jen se nesmí přelít! Vytváří množství lahvovitě zduřelých řapíků s lesklými masitými listy. Umisťujeme ji stínu a polostínu, nesnáší průvan.

Zamiokulkas

Zamiokulkas

Šťavel

 
Purpurové listy šťavelu připomínají jetel, na noc se lehce přivírají. Květy jsou málo nápadné, v růžových nebo bílých tónech a objevují se na podzim a v zimě.



Spolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2024 IRP