balkonovekvetiny.cz - pěstování a péče o balkonové květiny, rostliny, bylinky, koření, cibuloviny, trvalky, letničky ...

Vavřín ušlechtilý neboli bobkový list


Pěstování vavřínu

  
Vavřín ušlechtilý je od starověku symbolem slávy a vítězství.
Stromečky vavřínu se často pěstují v dřevěných nádobách, střihem se tvarují a používají k výzdobě společenských prostor. Doma ho můžeme pěstovat na substrátu, smíchaném ze stejných dílů písku, půdy a rašeliny. Kořením jsou sušené listy stálezeleného stromu vavřínu rostoucího ve Středozemí.


Dvouleté listy jsou až 10 cm dlouhé a 3 cm široké, sklízejí se na podzim a suší v tenkých vrstvách ve stínu, aby si zachovaly typickou vůni a příjemnou nahořklou chuť. Kvalitní bobkový list nemá obsahovat řapíky a listy mají být světle zelené, nikoli našedlé nebo dokonce tmavohnědé.

Použití vavřínu

  
Bobkový list se přidává do kysele chutnajících pokrmů, smetanových omáček, marinád k nakládání masa. V malém množství ho můžeme použít i do guláše.


Vavřín ušlechtilý neboli bobkový listSpolupracujeme s webovými magazíny Zmagazin, Vyšívání online, Ruční práce a E-ručnípráce.Všechna práva vyhrazena © 2023 IRP